„Franciszek nieznany. Papież w oczach bliskich” – 50. Rocznica święceń kapłańskich Ojca Świętego

50 lat temu papież Franciszek przyjął święcenia kapłańskie. Z tej okazji ukazało się polskie wydanie książki: „Franciszek nieznany. Papież w oczach bliskich”.

Dziś – przy okazji jubileuszu kapłaństwa – wszyscy pochylają się nad siedmioletnim już pontyfikatem papieża Franciszka.  Ks. abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, wskazał, że charakteryzuje go odwaga w głoszeniu Słowa Bożego i miłość do wiernych.

– Patrzę na Papieża z tej perspektywy właśnie wyjątkowego ukierunkowania ku miłosierdziu – podkreślił ks. abp Stanisław Gądecki.

Papież Franciszek – jak zaznaczył ks. bp Artur Miziński – jest kontynuatorem nauczania Jana Pawła II o miłosierdziu. Ukazuje nam miłosierdzie w praktyce, służąc ludziom jako jałmużnik – mówił sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski.

– Rys miłosierdzia względem ubogich, potrzebujących, ludzi z marginesu, z peryferii i troski o to, aby najpierw mieli godne warunki życia, a potem ta ewangelizacja w sensie ścisłym – dodał ks. bp Artur Miziński.

W 50. rocznicę święceń kapłańskich papieża Franciszka wyszło polskie wydanie książki, zatytułowane „Franciszek nieznany. Papież w oczach bliskich”. Patronat honorowy nad wydaniem książki objęło między innymi Radio Maryja i Telewizja Trwam.

– Zazwyczaj mamy do czynienia z cząstkowymi opisami papieża Franciszka. Chciałam stworzyć jego całościowy portret, który byłby bez żadnych filtrów – zaznaczyła autorka książki Deborah Castellano Lubov.

Doświadczenie osobistego spotkania z papieżem Franciszkiem ukazuje jego dobroć – stwierdziła z kolei tłumaczka książki Anna Kowalewska.

– Spotkałam się kilka razy z papieżem Franciszkiem. To bardzo mądry i bardzo dobry człowiek. Przede wszystkim człowiek – powiedziała.

Z okazji rocznicy kapłaństwa, we wszystkich kościołach diecezji rzymskiej odmawiana jest modlitwa w intencji Biskupa Rzymu. Wierni proszą w niej, by Bóg prowadził i wspierał Papieża swoją łaską. 

TV Trwam News

drukuj