Ewangelizacyjna Oaza Modlitwy

Dziś w Centrum Edukacyjno-Wychowawczym „Studnia” w Płocku rozpoczęła się Ewangelizacyjna Oaza Modlitwy organizowana przez Ruch Światło-Życie. Spotkanie potrwa do niedzieli, poprowadzą je ks. Krzysztof Ruciński i ks. Jacek Prusiński.

Ewangelizacyjna Oaza Modlitwy jest formą rekolekcji dla osób, które są już w oazie, ale również dla tych, którzy nie mieli możliwości spotkania z charyzmatem Światło- Życie.

EOM jest adresowana głównie do młodzieży gimnazjalno-licealnej. Jak powiedział ks. Krzysztof Ruciński, diecezjalny moderator ruchu, wśród młodzieży coraz częściej obserwujemy brak żywej wiary, wynikającej z poznania i doświadczenia Boga.

Nie można prowadzić formacji bez ewangelizacji, aby nie „wyprodukować” wyuczonych, wyedukowanych katolików. Poza intelektualnym, emocjonalnym warsztatem i formacją ducha, pojawia się konieczność praktyki, w podstawie kerygmatu – mówi ks. Krzysztof Ruciński, diecezjalny moderator Ruchu Światło-Życie.

Kolejne takie spotkanie odbędzie się w przyszłym roku w Popowie.

RIRM/ Ruch Światło – Życie

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl