fot. Monika Bilska

Do toruńskiego sanktuarium zostaną wprowadzone relikwie dwóch błogosławionych Serafitek

Do Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu zostaną dziś wprowadzone relikwie bł. Małgorzaty Szewczyk oraz bł. Sancji Szymkowiak. O godz. 12.00 rozpoczęła  się Msza Św.

Błogosławione należały do zgromadzenia Serafitek. Dlatego też w uroczystym wprowadzeniu relikwii licznie wezmą udział siostry Serafitki.

o. Andrzej Laskosz CSsR, kustosz sanktuarium, nie ukrywa radości, że do w świątyni przybędą kolejne relikwie.

– Bardzo się cieszę, że w naszym sanktuarium przybywają kolejne relikwie. To są oczywiście osoby związane z nasza ojczyzną, bo to są Polki, te, które w sposób szczególny zasłynęły jako kochające Pana Boga, kochające oczywiście ojczyznę i dbające przede wszystkim o wychowanie nowego pokolenia Polaków, którzy będą wierni Panu Bogu, ojczyźnie i Kościołowi. Siostry Serafitki, ponad 200 sióstr z całej Polski, przebywać dzisiaj będą tutaj, w Toruniu. Będą również miały swój wykład w Kaplicy Pamięci Polskich Męczenników. W tym miejscu chcą także mówić na temat patriotyzmu współczesnego w Polsce właśnie na podstawie błogosławionych swoich współsióstr – mówi o. Andrzej Laskosz CSsR .

Od dziś w toruńskiej świątyni będzie już 38 relikwii świętych i błogosławionych. W każdą pierwszą sobotę miesiąca w południe sprawowana jest Msza Św., a po niej odbywa się procesja maryjna wraz z relikwiami.

RIRM

drukuj