Darowizna Lasów Państwowych na rzecz nowej kaplicy w Puszczy Białowieskiej

Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinie przekazała stacje Drogi Krzyżowej na rzecz kaplicy budowanej na terenie Puszczy Białowieskiej. „Chcemy całą przyrodę, a szczególnie leśników, myśliwych, całe rodziny i wszystkich ludzi zawierzyć Panu Bogu przez ręce Matki Bożej Fatimskiej, której wierna kopia będzie tutaj przywieziona z Fatimy” – zaznaczył ks. Tomasz Duszkiewicz, kapelan leśników.

W Czerlonce, wsi położonej na terenie Puszczy Białowieskiej, trwa budowa kaplicy – mówił ks. Tomasz Duszkiewicz, kapelan leśników.

– Nie zwierzęta są istotą stworzenia. Istotą stworzenia jest człowiek. To on jest najważniejszym, najpiękniejszym, rozumnym oraz kochającym bytem i przyroda powinna służyć właśnie człowiekowi. To założenie chcemy tutaj kontemplować i głosić o tym całemu światu. Chcemy całą przyrodę, a szczególnie leśników, myśliwych, całe rodziny i wszystkich ludzi zawierzyć Panu Bogu przez ręce Matki Bożej Fatimskiej, której wierna kopia będzie tutaj przywieziona z Fatimy – podkreślił ks. Tomasz Duszkiewicz.

W budowę kaplicy włącza się Fundacja Ekologiczne Forum Młodzieży – wyjaśniła Marcelina Puchalska, prezes Fundacji.

– Stwierdziliśmy, że działamy powolutku do przodu. To, co widzimy, jest jakie jest. Chcemy to otworzyć za dwa lata na 100-lecie Lasów Państwowych – wskazała Marcelina Puchalska.

Drogę Krzyżową na rzecz kaplicy przekazał Andrzej Szelążek, dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych, który sam dwa lata temu zaczął rzeźbić Drogę Krzyżową.

– Nie mam czasu, żeby wyrzeźbić całą Drogę Krzyżową, bo to jest aż 14 stacji, dlatego jako szczecińscy leśnicy postanowiliśmy je ufundować. Jest to kościół budowany ze środków, na które składają się leśnicy z całej Polski. Bardzo dobre relacje leśników z dyrekcji białostockiej ze szczecińskimi leśnikami spowodowały, że dzisiaj jesteśmy i jak najbardziej chcemy przekazać podarunek, który będzie służył nie na rok lub na dwa, ale myślę, że na stulecia – poinformował Andrzej Szelążek.

To będzie wyjątkowe miejsce – podkreślił Andrzej Józef Nowak, dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku.

– To przepiękna Droga Krzyżowa, która będzie bardzo czytelnym elementem w naszej powstającej kaplicy. Jest ona przepiękna i nietuzinkowa. Rzadko się zdarza tak wielkie arcydzieło. Drewno naprawdę robi ogromne wrażenie. Będzie ono na pewno przemawiało do każdego, kto się znajdzie w kaplicy – powiedział dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku.

Kaplica zostanie otwarta najprawdopodobniej na 100-lecie Lasów Państwowych.

TV Trwam News

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl