fot. Caritas.pl

Caritas przekaże prawie tysiąc paczek z żywnością najuboższym mieszkańcom Wrocławia

Blisko tysiąc paczek trafi dziś do najuboższych mieszkańców Wrocławia. To efekt przedświątecznych akcji Caritas Archidiecezji Wrocławskiej, która w okresie świąt w sposób szczególny pamięta o potrzebujących.

Pomoc jest skierowana szczególnie do osób, które korzystają na co dzień z jadłodajni wrocławskich i schronisk, które w świąteczne dni będą zamknięte.

W każdej paczce potrzebujący znajdą podstawowe artykuły żywnościowe, napoje i słodycze. O szczegółach akcji mówi Paweł Trawka, rzecznik prasowy Caritas Archidiecezji Wrocławskiej.

– Rozdamy 750 paczek dla najuboższych wrocławian. To są paczki dla tych, którzy na co dzień korzystają z jadłodajni. Oni w święta nie będą mieli ciepłego posiłku, dlatego konserwa, ser, herbata, cukier, ale też coś słodkiego jest im bardzo potrzebne, jako takie uzupełnienie diety świątecznej. Tego samego dnia, w przeddzień Wigilii Bożego Narodzenia, rozdamy około 200 paczek. To też piękna akcja, bo paczki są przygotowane przez dzieci – przez dzieci dla dzieci – taką akcję prowadzimy od wielu lat, tym razem nazywa się ona „Nasza Paka”. W szkołach dzieciaki na Mikołajki zbierały prezenty nie dla siebie, tylko właśnie dla tych dzieci, które nawet pod choinkę pewnie nie zaglądałyby, bo tam po prostu zazwyczaj jest pusto – zwraca uwagę mówi Paweł Trawka.

Jutro – w Wigilię Bożego Narodzenia – Caritas Archidiecezji Wrocławskiej przygotuje także wieczerzę na pl. Solnym, na której ubodzy będą mieli okazję przełamać się opłatkiem i zjeść tradycyjne potrawy wigilijne.

Tego dnia odbędzie się również finał akcji „Upiecz dobro na święta”, a potrzebujący otrzymają wypieki przygotowane przez wrocławian.

RIRM

drukuj