Caritas Polska otrzymała od podatników ponad 2,6 mln zł

Ponad 2,6 mln zł otrzymała w tym roku Caritas Polska z 1 proc. od podatników za rok 2012.

Dzięki wpłatom 1 proc. podatku dochodowego, zakupiła ok. 2500 łóżek pielęgnacyjno-rehabilitacyjnych z materacami przeciwodleżynowymi, koncentratory tlenu i ssaki medyczne dla osób chorych przewlekle i terminalnie. Sprzęt o wartości ponad 5,7 mln zł trafił już do 114 wypożyczalni.

To wszystko wpisuje się w akcję „ile kosztuje życie?” – mówi ks. Marian Subocz, dyrektor Caritas Polska:

Caritas Polska od trzech lat prowadzi akcję: ile kosztuje życie. Wielu ludzi jest przewlekle chorych szczególnie w małych miasteczkach i wsiach, gdzie nie mają dostępu do sprzętu rehabilitacyjnego, dlatego też postanowiliśmy za pieniądze, które są wpłacane z 1 proc. na rzecz Caritas Polska, zakupić łóżka z pilotem, koncentratory tlenu i ssaki medyczne. Zakupiliśmy 2,5 tys. łóżek, są one w 114 wypożyczalniach – informuje dyrektor Caritas Polska.

To już trzeci rok, w którym Caritas otrzymuje wsparcie poprzez przekazanie 1 proc. z podatku. Wzrost datków z tego tytułu w porównaniu do roku ubiegłego wyniósł milion zł – mówi ks. Marian Subocz.

Jestem bardzo wdzięczny wszystkim ofiarodawcom, którzy zaufali nam i przekazali ten jeden procent z podatku. W tym roku wzrosły one o 1 mln zł.  Myślę, że społeczeństwo przekonało się, że ten program jest właściwy. Informacje o tym jak należy przekazać ten 1 proc. znajdują się na naszych stronach; przygotowujemy także płytki z takimi informacjami. Kiedy przychodzi ten czas przekazywania – Caritas Polska zawsze informuje o tym w naszym kwartalniku – zaznacza ks. Marian Subocz.

Caritas Polska  to największa organizacja pozarządowa działająca charytatywnie.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl