fot. pixabay.com

Biskup diecezji Ventimiglia-San Remo we Włoszech rozpoczął krucjatę modlitewną „40 Dni dla Życia”

Do 6 lutego 2022 roku potrwa nieustanna modlitwa w intencji ocalenia życia dzieci nienarodzonych. Ks. bp Antonio Suetta z diecezji Ventimiglia-San Remo we Włoszech, który wyszedł z inicjatywą modlitwy za życie nienarodzonych, zwrócił uwagę na skalę zabijania dzieci w tzw. aborcji.

Włoski duchowny był jedynym z biskupów, który włączył się w zeszłoroczny Marsz dla Życia we Włoszech i w ten sposób upomniał się o dzieci zabijane w łonach matek.

Ks. bp Antonio Suetta ogłosił w całej swojej diecezji nieustanną modlitwę w intencji zaprzestania zabijania dzieci w tzw. aborcji. Parafie i wierni diecezji Ventimiglia-San Remo we Włoszech trwają na modlitwie „40 Dni dla Życia” od 28 grudnia, kiedy Kościół wspomniał męczeństwo świętych młodzianków, a zakończy 6 lutego w Dzień Życia.

Duchowny zwrócił uwagę, że temat ochrony życia ludzkiego, zwłaszcza osób bezbronnych i słabych, często nie jest traktowany z należytą powagą.

– Tzw. aborcja jest ciężkim przestępstwem, zabójstwem, ohydną zbrodnią, ponieważ jej ofiarą pada niewinna i bezbronna osoba. To jest fakt, o którym mówi nauka Kościoła i zdrowy rozsądek oparty o dowody naukowe – powiedział w przesłaniu do diecezjan.

Duchowny przypomniał o ogromnej liczbie dzieci, które każdego dnia giną w tzw. aborcji. Wskazał również na ciągłe działania w kierunku jej upowszechnienia.

Ks. bp Antonio Suetta zwrócił uwagę na obojętność ludzi w sprawie zabijania dzieci w wyniku tzw. aborcji. Obojętność – jak mówił – stała się już „pewnego rodzaju przyzwyczajeniem do zbrodniczej praktyki”.

AG/Informazionecattolica.it

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl