Benedykt XVI śledzi przebieg konklawe

Emerytowany Papież Benedykt XVI, przebywający w Castel Gandolfo, śledzi z wielką uwagą w telewizji wydarzenia związane z wyborem jego następcy – poinformował rzecznik Watykanu ks. Federico Lombardi. 

We wtorek rano Benedykt XVI oglądał Mszę św. pro eligendo Papa, czyli w intencji wyboru Papieża, odprawioną w Bazylice św. Piotra. Obserwował też transmisję z wejścia kardynałów do Kaplicy Sykstyńskiej przed rozpoczęciem konklawe.

Watykański rzecznik powiedział na konferencji prasowej, że pojawienie się czarnego dymu po trzech pierwszych głosowaniach we wtorek i środę to rzecz „bardzo normalna”. „To nie jest znak żadnych podziałów” – podkreślił ks. Lombardi, dodając, że spodziewano się takiego przebiegu początku wyboru następcy św. Piotra.

PAP/RIRM 

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl