fot. PAP/EPA

Bangladesz: Papież Franciszek wyświęcił szesnastu nowych kapłanów

Ojciec Święty Franciszek wyświęcił szesnastu nowych kapłanów w stolicy Bangladeszu, Dhace. W uroczystościach wzięło udział około stu tysięcy wiernych.

W drugim dniu swojej wizyty w Bangladeszu Ojciec Święty Franciszek wyświęcił szesnastu nowych kapłanów.

 – Pan Jezus zechciał spośród wszystkich swoich uczniów wybrać szczególnie niektórych, aby w Jego imię, publicznie wykonując w Kościele posługę kapłańską dla dobra wszystkich ludzi, kontynuowali Jego osobistą posługę nauczycielską, kapłańską i pasterską – akcentował Papież.

Zwracając się do przyszłych kapłanów Ojciec Święty wezwał ich do gorliwej wiary w to, co będą głosić.

 – Pilnie czytajcie i rozważajcie słowo Pana, aby wierzyć w to, co przeczytaliście, nauczać tego, w co uwierzyliście, żyć tym, czego nauczaliście. Niech wasza nauka będzie pokarmem dla ludu Bożego, niech świętość waszego życia stanie się źródłem radości dla wyznawców Chrystusa – mówił papież Franciszek.

 W ten sposób nowo wyświęceni duchowni mają budować uświęcające dzieło Jezusa Chrystusa. Ma w tym pomóc posłuszeństwo wobec biskupów oraz świadomość, że zostali wybrani, by służyć innym.

 – Miejcie zawsze przed oczami przykład Dobrego Pasterza, który przyszedł nie po to, aby Mu służono, lecz aby służyć oraz szukać i zbawiać to, co zginęło – apelował Ojciec Święty.

Ojciec Święty Franciszek podziękował także wszystkim wiernym za tak liczny udział w Eucharystii oraz zachęcił do modlitwy za nowych kapłanów. Na uroczystą Mszę świętą przybyła jedna czwarta wszystkich katolików w tym kraju.

 – Dziś jestem naprawdę bardzo szczęśliwy, że Ojciec Święty przybył do Bangladeszu – podkreślił Rickson, mieszkaniec Bangladeszu.

 – Bardzo się cieszę z obecności Ojca świętego. On da nam błogosławieństwo oraz piękne i cenne słowa – powiedziała Sinomita, mieszkanka Bangladeszu.

Podczas swojej wizyty w Bangladeszu Ojciec Święty weźmie udział w spotkaniu międzyreligijnym, na które przybędzie osiemnastu przedstawicieli muzułmańskiej grupy etnicznej Rohingja. Jest to społeczność uznawana za najbardziej prześladowaną mniejszość na świecie. Z Papieżem spotkają się trzy rodziny, które uciekły przed przemocą z Birmy.

TV Trwam News/RIRM

 

drukuj