Autorzy projektu Ikona AMEN spotkają się na audiencji generalnej z papieżem Franciszkiem

Delegacja uczestników projektu Ikona AMEN wybiera się z ikoną do Rzymu na audiencję generalną 19 września, aby prosić Ojca Świętego Franciszka o błogosławieństwo dla tego projektu. Ojciec Święty otrzyma kopię ikony jako dar od młodzieży katolickiej z Danii. Oryginał jest na pokładzie polskiego statku Dar Młodzieży, który płynie do Panamy na Światowe Dni Młodzieży.

Inspiracją do nowego projektu ewangelizacyjnego były tematy Ojca Świętego Franciszka na Światowe Dni Młodzieży 2017-2019. Z tej okazji młodzież w Danii z aż 30 krajów przygotowała Ikonę AMEN, której autorem jest s. M. Terezja Piękoś, służebniczka dębicka, pracująca od wielu lat w Danii. Ikona nosi tytuł AMEN i przedstawia gotowość Maryi na Boży Plan. Ozdobą Maryi jest AMEN, co oznacza „Niech się tak stanie”. „Oto ja, służebnica Pańska. Niech mi się stanie według słowa Twego”. (Łk 1,38)

 

Ikona AMEN, która została utworzona z małych kropeczek unikalną techniką stemplowania za pomocą ołówka z gumką i farb akrylowych, symbolizuje wszystkich ludzi na świecie złączonych węzłem miłości w jedną Rodzinę Bożą – Wspólnotę Kościoła.

Na YouTube można zobaczyć filmy o Ikonie AMEN w językach: polskim, duńskim, angielskim, włoskim czy francuskim.

Pragniemy zanieść radość Ewangelii do Panamy i na cały świat, uwielbiając Boga w dziełach Jego stworzenia oraz przez taniec i śpiew. Zarówno hymn, jak i Ikona AMEN zawierają te same treści i przesłanie, dlatego łączymy to w całość. Wspólnie, razem z Maryją, chcemy otoczyć całą ziemię tańcem uwielbienia Boga i śpiewem hymnu na ŚDM w Panamie w koszulkach z wizerunkiem Ikony AMEN” – podkreślają autorzy projektu Ikona AMEN.

Zbierane są materiały do filmu z całego świata – krótkie filmiki (15 – 20 sek.) do 30 listopada br. W nich musi się zawierać panorama dzieła Stwórcy, a także taniec z uwielbieniem Boga w koszulkach z Ikoną AMEN, aby połączyć to w jeden film do hymnu na ŚDM do Panamy.

Ikona jest takim otwartym oknem na świat, gdzie można poczuć i doświadczyć powiewu wiatru, który obudzi ludzi z letargu i wzbudzi w nich tęsknotę za prawdziwą Miłością, którą jest Bóg” – wskazują autorzy projektu.

 

RIRM

drukuj