fot. PAP/EPA

Apel papieża Franciszka, by dzisiejszy dzień był przepełniony postem, modlitwą i pokutą w intencji pokoju i jedności

Ojciec Święty wezwał, aby dzisiejszy dzień był przepełniony postem, modlitwą i pokutą w intencji pokoju i jedności. W Bazylice św. Piotra papież Franciszek będzie przewodniczył nabożeństwu, na które zaprosił przedstawicieli innych wyznań i religii.

Ukraina, Liban, Jemen, Syria, Afganistan, Sudan Południowy, a od niedawna również Ziemia Święta i Palestyna – to miejsca ogarnięte ogniem wojny, cierpienia i śmierci. W obliczu narastających wojen i konfliktów papież Franciszek wezwał do modlitwy o pokój.

Wojna nie rozwiązuje żadnego problemu. Ona jedynie sieje śmierć i zniszczenie, wzmaga nienawiść i mnoży zemstę. Wojna wymazuje przyszłość – mówił Papież.

– Wzywam wierzących, aby w tym konflikcie stanęli tylko po jednej stronie, po stronie pokoju, nie słowami, ale modlitwą i całkowitym oddaniem. Mając to na uwadze, postanowiłem wezwać na jeden dzień postu, modlitwy i pokuty – powiedział Ojciec Święty.

Dzień modlitwy i postu przypada w 37. rocznicę międzyreligijnego spotkania zwołanego przez św. Jana Pawła II w Asyżu, które odmieniło historię Kościoła i stało się symbolem dialogu między religiami. Papież Franciszek prosi dzisiaj każdego z nas o post, modlitwę i pokutę w intencji pokoju.

– Zapraszam braci i siostry różnych wyznań chrześcijańskich, członków innych religii oraz wszystkich, którym zależy na pokoju na świecie, aby włączyli się według własnego uznania do modlitwy – wskazał papież Franciszek.

O godzinie 18.00 papież Franciszek w Bazylice św. Piotra będzie przewodniczył modlitwie o pokój.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl