fot. PAP/EPA

Tydzień Misyjny: Ojciec Święty zachęcił do modlitwy za polskich misjonarzy

Ojciec Święty Franciszek zachęcił do modlitwy za misjonarzy z Polski. W niedzielę rozpoczął się Tydzień Misyjny.

Od niedzieli Trwa Tydzień Misyjny. Wierni modlą się w parafiach w intencji misji. Obecnie poza granicami naszego kraju posługuje ponad dwa tysiące polskich misjonarzy.

Do włączenia się w modlitwę za nich Ojciec Święty zachęcił wszystkich Polaków podczas audiencji ogólnej na placu św. Piotra w Watykanie.

– W trwającym właśnie tygodniu misyjnym pamiętajcie w modlitwie szczególnie o tak wielu misjonarzach i misjonarkach pochodzących z Polski, którzy z pałającymi sercami głoszą Ewangelię na wszystkich kontynentach. Polscy misjonarze są bardzo dzielni. Starajcie się, żeby w waszych wspólnotach nie słabły gorliwość i zaangażowanie w sprawy misji. Z serca wam błogosławię – mówił papież Franciszek.

W katechezie Papież przypomniał postaci świętych Cyryla i Metodego — braci urodzonych w IX wieku w Grecji. Ojciec Święty przypomniał, że byli Apostołami Słowian, których Jan Paweł II ogłosił współpatronami Europy.

Biskup Rzymu zaapelował też o pokój na Bliskim Wschodzie i na Ukrainie. Papież powiedział, że nieustannie myśli o dramatycznej sytuacji w Izraelu i Palestynie.

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl