fot. Radio Maryja

Ojciec Święty Franciszek pozdrowił pracowników, wolontariuszy i przyjaciół Radia Maryja

Podczas dzisiejszej audiencji generalnej papież Franciszek zachęcił polskich pielgrzymów do pamięci o tym, że każde życie jest święte i nienaruszalne. Ojciec Święty Franciszek poświęcił dzwon „Głos Nienarodzonych” odlany w ludwisarni w Przemyślu, który trafi do Zambii w Afryce.

W dzisiejszej audiencji udział wzięła m.in. grupa pielgrzymów z Radia Maryja z Torunia. Ojciec Święty, zwracając się do wiernych, nawiązał do zbliżających się obchodów Dnia Świętości Życia.

Pozdrawiam serdecznie wszystkich Polaków, a szczególnie pracowników, wolontariuszy i przyjaciół Radia Maryja z Torunia. W najbliższą sobotę będziemy obchodzili uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W Waszej Ojczyźnie jest to również Dzień Świętości Życia. Jako znak konieczności ochrony życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci Fundacja „Życiu Tak” przekazuje do Zambii poświęcony przeze mnie dziś rano dzwon „Głos Nienarodzonych”. Niech jego dźwięk niesie przesłanie o tym, że każde życie jest święte i nienaruszalne. Z serca Wam błogosławię – powiedział Papież.

Ojciec Święty Franciszek kontynuował serię katechez poświęconych gorliwości apostolskiej.

Zauważył, że ewangelizacja to coś więcej niż przekaz doktrynalny i moralny.

„Jest to przede wszystkim świadectwo osobistego spotkania z Chrystusem” – podkreślił Papież.

Wskazał też, że świadectwo życia autentycznie chrześcijańskiego wiąże się z podążaniem drogą świętości, która jest darem Bożym, nie tylko dla nielicznych, ale dla wszystkich.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl