Anioł Pański z Ojcem Świętym Franciszkiem

Na koniec tej celebracji, pozdrawiam serdecznie wszystkich tu obecnych, szczególnie młodych. Drodzy młodzi, zachęcam was, abyście kontynuowali swoją drogę w diecezjach, a także pielgrzymkę przez kontynenty, która zaprowadzi was w przyszłym roku do Kraka, Ojczyzny świętego Jana Pawła II, inicjatora Światowych Dni Młodzieży. Temat tego wielkiego spotkania: „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią” (Mt 5,7), wpisuje się dobrze w Rok Święty Miłosierdzia. Pozwólcie wypełnić się czułością Ojca, aby szerzyć ją wokół was!

A teraz zwracamy się w modlitwie do Maryi, naszej Matki, aby pomogła nam przeżywać z wiarą Wielki Tydzień. Ona była także obecna, gdy Jezus wjeżdżał do Jerozolimy, witany przez tłum, ale Jej serce, podobnie jak serce Syna, było gotowe do ofiary. Uczmy się od Niej, Dziewicy wiernej, iść za Panem, nawet gdy Jego droga prowadzi na krzyż.

Powierzam wstawiennictwu Maryi ofiary katastrofy lotniczej z ostatniego wtorku, wśród których była również grupa niemieckich studentów

Tłumaczenie: Radio Maryja

drukuj