9. rocznica wyboru Benedykta XVI na Stolicę Piotrową

Dziś mija 9. rocznica wyboru na Stolicę Piotrową Benedykta XVI, emerytowanego Papieża.

Dokładnie 19 kwietnia 2005 podczas konklawe księża kardynałowie wybrali ks. kard. Josepha Ratzingera na następcę św. Piotra.

Ks. prof. dr hab. Henryk Witczyk, biblista podkreśla, że pontyfikat Benedykta XVI stoi pod znakiem wielkiej otwartości na Słowo Boże.

Jeśli chodzi o współczesną posługę i obecność Papieża seniora w Kościele, trzeba powiedzieć, że chyba wszyscy jesteśmy pod wielkim wrażeniem jego modlitwy, jego skupienia, jego osoby całkowicie oddanej Panu. Przechodząc na emeryturę powiedział, że pragnie poświęcić się modlitwie i refleksji, by w ten sposób jeszcze lepiej służyć Kościołowi. A więc może być dla nas wzorem, jak bardzo ważne w życiu każdego chrześcijanina jest odniesienie kontemplacyjne, modlitewne, odniesienie do Boga, własnego życia pracy i zadań – powiedział ks. prof. Henryk Witczyk.

Benedykt XVI zakończył swój pontyfikat 28 lutego o godz. 20.00.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl