fot. pixabay.com

57. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu

11 lutego rozpoczyna się 57. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. W tym roku przyświeca mu hasło ,,Trzeźwość polską racją stanu”.

Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu tradycyjnie obchodzony jest w ostatnich dniach karnawału i u progu Wielkiego Postu. To czas wynagradzania za grzechy pijaństwa, a także czas modlitwy za osoby uzależnione od alkoholu, wychodzące z alkoholizmu i abstynentów.

„W tych dniach podejmujemy też refleksję na temat tego, jak poważnym problemem jest nadużywanie alkoholu” – mówi ks. bp Tadeusz Bronakowski, przewodniczący Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych.

– Ten tydzień ma nam przypomnieć, że w Polsce istnieje wielki problem nadużywania alkoholu, i że jesteśmy za to odpowiedzialni. Odpowiedzialni za trzeźwość i czynienie wszystkiego, aby było jak najmniej osób uzależnionych, a jak najwięcej osób wolnych. Bez wątpienia takim sukcesem człowieka jest podjęcie abstynencji. Przez abstynencję wielu, chcemy dojść do trzeźwości wszystkich Polaków. Taka jest podstawowa zasada Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych w naszej Ojczyźnie. Trzeźwość i całkowita abstynencja daje człowiekowi wolność. Troska o trzeźwość narodu to troska o wolność człowieka, o jego wewnętrzną wolność, ale również o jego zbawienie – podkreślił duchowny.

57. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu potrwa do 17 lutego. Pomocą w przeżyciu go mogą być specjalne materiały duszpasterskie przygotowane przez Zespół KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych.

RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl