500-lecie urodzin św. Teresy od Jezusa

Mieszkańcy hiszpańskiej Avili od wczoraj świętują 500-lecie urodzin św. Teresy od Jezusa, wielkiej reformatorki Karmelu i kobiety, która wciąż fascynuje i inspiruje kolejne pokolenia na całym świecie.

Podczas uroczystości odczytano list, który z okazji jubileuszu przesłał Papież Franciszek.

„Teresa daje ci klucze – dziewięć bram, dziewięć kluczy” – pod takim hasłem mieszkańcy Avili otoczyli wczoraj słynne, średniowieczne mury miasta. Ponad 4 tys. osób świętowało w ten sposób 500-lecie urodzin hiszpańskiej mistyczki. Jednocześnie opowiedzieli się przeciwko nierówności i wykluczeniu społecznemu, którego ofiarami są m.in. kobiety, osoby upośledzone oraz starsze. Dzisiaj rano jubileuszowej Mszy św. w kościele Świętej, który stoi na miejscu rodzinnego domu Teresy od Jezusa, przewodniczył biskup Jesus Garcia Burillo. Na początku Mszy odczytano list, który przesłał Papież Franciszek z okazji 500-lecia urodzin św. Teresy. Po Eucharystii odbyła się procesja z kościoła Świętej do klasztoru św. Józefa, założonego przez reformatorkę Karmelu. Avila tętni dzisiaj życiem, jest pełna pielgrzymów z kraju i z zagranicy – powiedział o. Marek Raczkiewicz CSsR.

Na wieczór przewidziano specjalny koncert w oparciu o teksty św. Teresy i św. Jana od Krzyża.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl