fot. pixabay.com

25 lipca pod hasłem „Ja jestem z tobą przez wszystkie dni” będziemy obchodzić I Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych

„Ja jestem z tobą przez wszystkie dni” (por. Mt 28, 20) to temat wybrany przez papieża Franciszka na I Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych, który będziemy obchodzić w niedzielę 25 lipca.

Jak podaje Dykasteria ds. Świeckich, Rodziny i Życia, I Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych ma wyrażać bliskość Pana i Kościoła w życiu każdej osoby starszej, zwłaszcza w obecnym trudnym okresie pandemii.

„>>Ja jestem z tobą przez wszystkie dni<< to także obietnica bliskości i nadziei, którą mogą wobec siebie nawzajem wyrazić osoby młode i starsze. Nie tylko wnuki i młodzież są wezwane do obecności w życiu osób starszych, ale także osoby starsze i dziadkowie mają misję ewangelizacji, głoszenia, modlitwy i wychowywania młodych do wiary” – podaje watykańska dykasteria.

Od połowy czerwca na stronie internetowej www.amorislaetitia.va dostępne będą materiały duszpasterskie pomocne w przygotowaniu i przeżyciu I Światowego Dnia Dziadków i Osób Starszych.

vaticannews/BP KEP

drukuj