fot. pixabay.com

Zwrot kosztów dla hodowców trzody chlewnej za wydatki na działania bioasekuracyjne

Od 6 sierpnia można składać wnioski o zwrot kosztów wydatków poniesionych na działania bioasekuracyjne. Nabór trwa do 27 sierpnia 2021 roku.

Ruszył kolejny nabór wniosków z cyklu dofinansowanie do bioasekuracji. Nabór pod koniec lipca ogłosił minister rolnictwa. W ramach tego wsparcia producenci trzody chlewnej mogą ubiegać się o zwrot 50 proc. kosztów poniesionych na bioasekurację.

– Aktualnie przyjmujemy te wnioski od 6 do 27 sierpnia. To jest związane, dla producentów trzody chlewnej tylko. I związane jest to z zabezpieczeniem szczególnie przed ASFem – poinformował Wojciech Kwaśnik, z wielkopolskiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Łączna wysokość wsparcia dla rolników w ramach bioasekuracji w tym roku wynosi 15 milionów złotych.

– Wnioski są dostępne już na stronie internetowej wraz z odpowiednią instrukcją do jego wypełnienia. Wniosek ma formę wniosku identycznego w tym, który był składany w 2018 roku, czyli jest to nabór ponowny – powiedziała Emilia Dembińska, z wielkopolskiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

O pomoc mogą ubiegać się gospodarze, którzy zakupili  na przykład maty dezynfekcyjne,  produkty biobójcze, środki dezynfekcyjne czy też obuwie ochronne.

– Wnioski są składane w biurach powiatowych. Mogą być składane albo osobiście, albo przez Pocztę Polską. No i nowy jest oczywiście sposób bez kontaktu- przez ePuap – wyjaśnił Wojciech Kwaśnik.

Hodowcy trzody chlewnej ubiegający się o to dofinansowanie oprócz wniosku składają też faktury, umowy bądź rachunki poświadczające poniesione wydatki, oświadczenie o liczbie świń i zaświadczenie dotyczące pomocy de minimis.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl