fot. https://www.pgg.pl/

Zwiększenie wydobycia węgla

Polska Grupa Górnicza zwiększy wydobycie węgla w ostatnich miesiącach roku. Tak wynika z prognoz grupy.

Ponad milion ton węgla więcej niż w trzecim kwartale mają wydobyć górnicy zrzeszeni w Polskiej Grupie Górniczej. To 20 proc. wzrost produkcji, który jest możliwy dzięki pracy w weekendy i dni wolne.

Przekroczyliśmy poziom produkcji 100 tys. ton węgla na dobę. To pomyślny i trwały trend w kopalniach, szczególnie ważny wobec ogromnej aktualnie chłonności rynku i wysokiego zapotrzebowania na węgiel opałowy” – mówi Tomasz Rogala, prezes Polskiej Grupy Górniczej

W całym czwartym kwartale, według prognoz,  uda się wydobyć ponad 6 mln 260 tys. ton węgla. Zwiększeniu wydobycia sprzyja zakończenie prac przygotowawczych i uruchomienie sześciu nowych ścian wydobywczych. Trwa zbrojenie dwóch kolejnych ścian.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl