Związkowcy zaakceptowali warunki połączenia KHW i PGG

Związkowcy z Katowickiego Holdingu Węglowego podpisali porozumienie w sprawie połączenia firmy z Polską Grupą Górniczą. Ma ono zagwarantować całej załodze holdingu miejsca pracy.

Obowiązujący w KHW układ zbiorowy pracy zostanie rozwiązany, a pracownicy będą wynagradzani według zasad obowiązujących w Grupie, co dla dużej części górników ma oznaczać wyższe miesięczne uposażenia.

Porozumienie umożliwi przy wsparciu PGG wypłatę załodze KHW  tzw. czternastej pensji za ubiegły rok. Zagwarantuje również, zadłużonemu na 2,5 mld zł holdingowi, środki na bieżące wypłaty.

Wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski wskazał, że porozumienie uzupełniono o zasady mające wzmocnić pozycję pracownika.

– W porozumieniu mamy przyjęcie zasad funkcjonujących w PGG i uśrednienie płacy, która jest w tej firmie, a więc ponad 6 tysięcy złotych. Górnicy zatrudnieni w KHW będą mogli zdecydowanie zauważyć wzrost wynagrodzenia. Uzupełniono porozumienie o deklaracje, o gwarancje zarządu, iż przez rok będą obowiązywać zasady porozumienia z 2004 roku dotyczące spraw pracowniczych i pracowników PGG oraz KHW – powiedział wiceminister Grzegorz Tobiszowski.

Zasadnicza treść porozumienia została ustalona w poniedziałek. Po wprowadzonych poprawkach, jego treść zaakceptowały związki.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl