Związkowcy z Kompanii Węglowej: to bardzo trudny kompromis

To bardzo trudny kompromis – tak o porozumieniu z zarządem Kompanii Węglowej i stroną rządową mówią górniczy związkowcy.

Od 1 maja kopalnie Kompanii Węglowej przejmie Polska Grupa Górnicza. W celu ratowania miejsc pracy związkowcy zgodzili się m.in. na 2-letnie zawieszenie wypłat nagrody rocznej.

Przewodniczący Solidarności w Kompanii Węglowej Bogusław Hutek podkreślił, że związkowcy przystali na takie warunki w celu ratowania miejsc pracy.

– Jeżeli jeszcze raz będą chcieli przyjść po jakiekolwiek wynagrodzenia, to już nie będzie tak łatwo. Jest to dla nas bardzo trudny kompromis, ale tak jak mówię, nie chcieliśmy narazić ludzi na to, żeby ćwiczyli upadłość – powiedział Bogusław Hutek.

Brak porozumienia mógłby oznaczać zagrożenie dla majowych wypłat górniczych wynagrodzeń oraz groźbę upadłości Kompanii. Jej zobowiązania sięgają blisko 8,5 mld zł.

Oficjalne powołanie Polskiej Grupy Górniczej z udziałem m.in. przedstawicieli rządu, inwestorów oraz strony społecznej, planowane jest na najbliższy poniedziałek.

Kompania Węglowa to dziś największy producent węgla kamiennego, zatrudniający ok. 32,5 tys. osób.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl