fot. twitter.com/KancelariaSejmu

Związek Przedsiębiorców i Pracodawców zadowolony z ustawy ograniczającej zatory płatnicze 

Związek Przedsiębiorców i Pracodawców pozytywnie ocenia regulację ograniczającą zatory płatnicze. Za przepisami opowiedział się już Sejm. Problem zatorów płatniczych dotyczy 80-90 proc. przedsiębiorstw w Polsce. Ustawę zwalczającą taką praktykę przygotował resort przedsiębiorczości.

Rząd chce skrócić termin zapłaty faktur. Kluczowy jednak jest zapis podnoszący wysokość odsetek za opóźnienia w transakcjach handlowych o dwa punkty procentowe tj. do 11,5 proc.

Ten zapis chwali właśnie biznes – zauważył Cezary Kaźmierczak, prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców.

– W tej sytuacji kredytowanie się pieniądzem dostawców, którym się nie płaci, przestaje być opłacalne ekonomicznie, bo tańszy jest wtedy kredyt bankowy. Więc wydaje mi się, że większość firm po wejściu tej regulacji zaprzestanie się w ten sposób kredytować z powodów ekonomicznych, żadnych innych. Tańszy będzie pieniądz w banku. Jest kilka jeszcze innych zapisów mniej już istotnych, ale porządkujących ten rynek i wydaje mi się, że ta ustawa bardzo ułatwi życie małych firm, ponieważ skończą się płatności powyżej 60 dnia – zaznaczył Cezary Kaźmierczak. 

Ustawa ograniczająca zatory płatnicze trafi teraz do Senatu. Przepisy mają wejść w życie 1 stycznia 2020 roku.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl