fot. flickr.com

ZUS: czasowo wstrzymane wyjazdy do ośrodków rehabilitacyjnych

Zakład Ubezpieczeń Społecznych wstrzymał czasowo od 24 października wyjazdy do ośrodków rehabilitacyjnych w systemie stacjonarnym. Skierowanie do tego ośrodka będzie można zrealizować w późniejszym terminie – informuje ZUS.

„Jeśli ktoś posiada zawiadomienie o skierowaniu na rehabilitację ZUS, którą miał rozpocząć od 24 października 2020 roku i później, prosimy o pozostanie w domu. Skierowanie do ośrodka rehabilitacyjnego będzie można zrealizować w późniejszym terminie. Turnusy rehabilitacyjne, które rozpoczęły się przed 24 października 2020 r., mogą być kontynuowane. Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu, który mamy na zawiadomieniu o skierowaniu na rehabilitację” – poinformował Paweł Zebrowski, rzecznik ZUS.

Wyjazdy zostały wstrzymane na podstawie przepisów rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.

ZUS poinformował również, że od 2 listopada br., w związku z sytuacją epidemiczną, placówki Zakładu będą czynne w poniedziałki tak, jak w pozostałe dni tygodnia tj.: w godz. 8.00–15.00.

„Zachęcamy do załatwiania spraw w ZUS bez wychodzenia z domu i skorzystania z e-wizyt. Jesteśmy dostępni także przez internet za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS oraz w kontakcie telefonicznym. Do dyspozycji jest ogólnopolska infolinia pod numerem telefonu: 22 560 16 00 dostępna w dni robocze (pn.–pt.) w godzinach 7.00–18.00” – podkreśla rzecznik.

Przypomina również, że pod numerem tel. 22 11 22 111 działa specjalna infolinia do obsługi spraw związanych z Polskim Bonem Turystycznym.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl