fot. gov.pl

ZUS: 283 tys. wniosków o świadczenie „Dobry start” w ciągu doby

Prawie 283 tys. wniosków o świadczenie w ramach programu „Dobry Start”, wpłynęło do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w ciągu pierwszej doby. „Zainteresowanie jest bardzo duże. Przyjmowanie i obsługa wniosków działa bez zakłóceń” – zapewnia prezes ZUS, prof. Gertruda Uścińska.

1 lipca ruszył nabór wniosków w ramach programu „Dobry start”. Świadczenie przysługuje w wysokości 300 zł – raz w roku – na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20. roku życia lub 24 lat w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami.

https://twitter.com/zus_pl/status/1410858995359916034

W tym roku wnioski można złożyć wyłącznie online – za pomocą portalu Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, bankowości elektronicznej lub portalu [email protected] Obsługą całego procesu zajmuje się Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Pod numerem telefonu 22 290 22 02 działa specjalna infolinia ZUS. Można tam uzyskać informacje w sprawie świadczenia „300 plus”. Infolinia działa od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-15.00. Koszt połączenia według stawek operatorów.

Według danych przekazanych PAP przez ZUS w ciągu pierwszej doby (do piątku do godz. 9 rano) wpłynęło prawie 283 tys. wniosków o świadczenie, obejmujące ponad 405 tys. dzieci.

„Zainteresowanie programem jest bardzo duże. W ciągu pierwszej doby od uruchomienia infolinii, konsultanci odebrali pond 3 tys. telefonów” – wskazała prof. Gertruda Uścińska.

https://twitter.com/zus_pl/status/1410877598973022218

Wnioski można składać do 30 listopada 2021 roku.

Każda osoba, która złoży wniosek o świadczenie (także przez bankowość elektroniczną lub portal [email protected], znajdzie wszystkie informacje na temat tego wniosku i jego obsługi na portalu PUE ZUS (status obsługi wniosku, szczegółowe informacje o świadczeniu).

Na portalu PUE ZUS znajdzie się też cała korespondencja z ZUS w sprawie wniosku o świadczenie (wezwanie do uzupełnienia wniosku lub załączników, informacja o przyznaniu świadczenia, decyzja odmawiająca przyznania świadczenia).

Świadczenie z programu „Dobry Start” będzie wypłacane wyłącznie na rachunek bankowy.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl