Żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej pomagają przy usuwaniu skutków powodzi

Żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej aktywnie włączają się w działania na rzecz usuwania skutków powodzi. W sumie na Podkarpaciu zaangażowanych było 312 żołnierzy z pięciu batalionów lekkiej piechoty oraz z pododdziałów wsparcia i zabezpieczenia.

W poniedziałek żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej działali na terenie powiatów: rzeszowskiego, przemyskiego, przeworskiego, łańcuckiego i jasielskiego. W sumie na Podkarpaciu zaangażowanych było 312 żołnierzy z pięciu batalionów lekkiej piechoty oraz z pododdziałów wsparcia i zabezpieczenia. Do dyspozycji żołnierzy było 18 samochodów ciężarowych, maszt oświetleniowy oraz piły spalinowe.

Największa grupa zadaniowa – 84 żołnierzy z sanockiego i dębickiego batalionu WOT – pomagała w usuwaniu skutków powodzi w powiecie jasielskim, w miejscowości Tryńcza.

Rzeszowski batalion WOT delegował żołnierzy do oczyszczania przepustów, udrażniania rzek i dróg w miejscowościach Albigowa i Tarnawka. Terytorialsi z Jarosławia działali w gminie Bircza i Kańczuga. Główny wysiłek skupiono na umacnianiu wałów na rzece Stupnica oraz Mleczka. Dodatkowo żołnierze zajmowali się porządkowaniem gospodarstw domowych w Jaworniku Polskim i Hadlach Kańczuckich.

Żołnierze pododdziałów wsparcia i zabezpieczenia 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej od godzin porannych wykonywali wiele zadań związanych ze zwalczaniem skutków żywiołu na rzecz podtopionych gospodarstw rolnych. Terytorialsi pomagali strażakom w miejscowościach: Przeworsk, Markowa, Zabratówka, Siedleczka oraz Handzlówka.

Terytorialsi z Podkarpacia we wtorek mają wspierać lokalne społeczeństwo oraz druhów w miejscowościach: Bircza, Kańczuga, Jasło, Jawornik Polski, Tarnawka, Siedleczka i Albigowa. W działaniach weźmie udział ponad 220 żołnierzy.

„Pomoc w sytuacjach kryzysowych lub klęskach żywiołowych w rejonie odpowiedzialności 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej to jeden z ważniejszych celów i misji naszej formacji. Wsparcie społeczeństwa w sytuacjach kryzysowych stawiane jest na pierwszym miejscu. Żołnierze już wielokrotnie udowodnili swoim działaniem przywiązanie do swoich sołectw, gmin i powiatów oraz naszej małej podkarpackiej stolicy” – podkreślił rzecznik prasowy kpt. Witold Sura.

 

 

kpt. Witold Sura, rzecznik prasowy 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej/radiomaryja.pl

 

drukuj

Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl