fot. flickr.com

Zniesienie wiz do Stanów Zjednoczonych dla Polaków – prawdopodobnie przed końcem 2019 roku

Kolejna dobra informacja napływa ze Stanów Zjednoczonych. Wszystkie wymagania zostały przez Polskę spełnione. Prawdopodobnie przed końcem tego roku w życie wejdzie program bezwizowy.

Od kilku lat Polskę i Stany Zjednoczone wiążą wspólne relacje handlowe. Aby ta współpraca była jeszcze bardziej owocna, wizy do USA przestaną być wymagane.

– To są takie nieformalne informacje od administracji amerykańskiej, że proces ewaluacji wizowej zbliża się ku końcowi, bo to koniec września jest tą datą graniczną i że wszystko wskazuje na to, iż wymagania zostały przez Polskę i Polaków w tym zakresie spełnione – powiedział prezydent Andrzej Duda.

Dlatego droga do programu bezwizowego staje dla nas otworem – podkreślił prezydent Andrzej Duda podczas konferencji prasowej.

– Cieszę się, bo mam takie nieodparte wrażenie, że pan prezydent Donald Trump tę kwestię wiz – choć też doskonale sobie zdaję sprawę z tego, że ona ma taki symboliczny wymiar – ale właśnie dlatego, że ona ma ten symboliczny wymiar w relacji do zwykłego człowieka, to mam takie wrażenie, że pan prezydent potraktował ją bardzo osobiście, powiedziałbym jako taką swoją ambicję – dodał polski prezydent.

Prezydent Donald Trump zapowiedział, że już wkrótce z przyjemnością ogłosi, że program bezwizowy wchodzi w życie.

– Zwolnienia z obowiązku wizowego są już dostępne i zatwierdzone. Teraz wprowadzamy mechanizmy, abyśmy mogli to jak najszybciej załatwić. Myślę, że to bardzo ważne. Prezydent to zrobił, więc gratuluję ci i to będzie coś, za co 10 milionów Polaków mieszkających w Stanach Zjednoczonych ci podziękuje – zaznaczył Donald Trump.

Prezydent Andrzej Duda poinformował, że jeżeli te procedury uda się przeprowadzić w przyspieszonym tempie, to na Boże Narodzenie Polacy będą mogli podróżować bez wiz.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl