fot. Jakub Szymczuk/KPRP

Zmiany w Kancelarii Prezydenta RP

Prezydent Andrzej Duda dokonał zmian w swojej kancelarii. Odwołał Krzysztofa Szczerskiego z funkcji szefa Biura Polityki Międzynarodowej i mianował na to stanowisko Jakuba Kumocha. Bogna Janke została sekretarzem stanu w KPRP odpowiedzialnym za dialog społeczny.

Powodem odwołania Krzysztofa Szczerskiego jest jego nominacja na funkcję ambasadora stałego przedstawiciela RP przy ONZ. Prezydent odznaczył go dziś Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

https://twitter.com/BPM_KPRP/status/1414934854714724359

Dokonując zmian w kancelarii, prezydent podkreślił, że odnosi ona sukcesy, czego dowodzi według niego m.in. wygrana w ubiegłorocznych wyborach.

– To jest moment, w którym następuje otwarcie nowego etapu w naszym funkcjonowaniu. Mówię naszym, dlatego że jest tak, iż ministrowie współpracują ze mną i ze sobą. Choć jest to grono ludzi bardzo ambitnych i mających swoje wyobrażenie, koncepcję dot. funkcjonowania i realizacji spoczywających na nich zadań, to jednak udaje nam się realizować zadania z sukcesem i nie to tylko takim, o którym sami uważamy, że nim jest, ale przede wszystkim takim, który powoduje, że wybory zostają wygrane – powiedział Andrzej Duda.

Nowy szef Biura Polityki Międzynarodowej, Jakub Kumoch, do tej pory pełnił funkcję ambasadora RP w Turcji. Z kolei Bogna Janke jest dziennikarką.

 

RIRM

drukuj