fot. PAP/Marcin Bednarski

Zmiany dot. handlu w niedzielę uderzą w małych przedsiębiorców

Mali przedsiębiorcy, właściciele sklepów ucierpią na nowych rozwiązaniach dotyczących handlu w niedzielę. Tak uważa prezes Polskiej Izby Handlu, Maciej Ptaszyński. 

Projekt poselski ugrupowania Polska 2050, nad którym prace rozpoczyna Sejm, zakłada ustanowienie dwóch niedziel handlowych w miesiącu. Maciej Ptaszyński w Polskim Radiu podkreślił, że obowiązujące przepisy pozwalają na działalność handlową. [czytaj więcej]

– Ustawa ograniczająca handel w niedzielę ma około 30 wyjątków, co pozwala mikro, małym i średnim przedsiębiorcom otwierać te sklepy, jeżeli tego potrzebują i czują się na siłach podołać temu wyzwaniu. To też pozwala im na nawiązanie walki konkurencyjnej z sieciami dyskontów – podkreślił Maciej Ptaszyński.

Przepisy ograniczające handel w niedzielę i święta weszły w życie w 2018 roku.

RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl