(fot. PAP)

Ziobro: Zajmijcie się służbą zdrowia a nie bzdetami

Przestańcie zajmować się bzdetami i zajmijcie się służbą zdrowia – apeluje do rządzących Zbigniew Ziobro.

Lider Solidarnej Polski zapowiedział, że zamiast powoływania sejmowej komisji śledczej ds. Antoniego Macierewicza, powinna powstać komisja która wyjaśniłaby co się dzieje z pieniędzmi przekazywanymi na leczenie Polaków.

Zbigniew Ziobro wskazywał, że w ciągu ostatnich lat PO podwoiła wydatki na służbę zdrowia, jednak rodzi się pytanie co się z tymi pieniędzmi dzieje.

– Jak to się dzieje, że mimo tak gigantycznych kwot, które są przeznaczone na służbę zdrowia, żyjemy w kraju, w którym karetki regularnie nie dojeżdżają do chorych ludzi, w tym chorych dzieci? Z roku na rok zwiększają się kolejki w których Polacy oczekują nie tylko do specjalistów, ale do lekarzy, którzy mają w pierwszym kontakcie postawić diagnozę i ewentualnie kierować do specjalistów. To woła o pomstę do nieba. Nie może być tak, że ludzie w Polsce nagminnie umierają na choroby, z którymi medycyna radziła sobie już pod koniec XIX w. tylko dlatego, że szpitale nie przyjmują pacjentów, albo lekarze nie dojeżdżają bo karetki oszczędzają na pieniądzach – alarmuje Zbigniew Ziobro.

Szef SP podnosił że, trzeba upomnieć się o prawo Polaków do elementarnego bezpieczeństwa w zakresie służby zdrowia.

– W sytuacji kiedy PO, Twój Ruch czy SLD chce powołania komisji w sprawie Antoniego Macierewicza my mówimy – przestańcie zajmować się pozornymi problemami, ale zajmijcie się realnym problemem, który dotyczy milionów Polaków. Co dzieje się z miliardami, które są przekazywane na służbę zdrowia, a ta służba zdrowia działa coraz gorzej? Tu powinna być komisja śledcza, a nie w sprawie WSI i raportu przygotowanego przez byłego ministra, bo to jest realny problem, który dotyczy milionów Polaków i ich codziennego życia – tłumaczy lider Solidarnej Polski.

RIRM

drukuj