fot. TV Trwam News

Z. Ziobro: należy promować takie wartości, jakie zostały przedstawione w „Zerwanym kłosie”

W poniedziałek 14 listopada odbyła się premiera filmu „Zerwany kłos”, którą swoją obecnością zaszczycili m.in. najważniejsze osoby w państwie. Swoimi refleksjami po obejrzanym filmie podzielili się z nami minister sprawiedliwości i Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro, minister środowiska prof. Jan Szyszko oraz wiceminister obrony narodowej Bartosz Kownacki.

Widać, że ten film był od początku do końca wypracowany i przygotowany pod każdym względem. Szczególnie chciałbym podkreślić fenomenalną muzykę, która potęguje wrażenie tego filmu. Chciałbym wyróżnić również grę aktorską i mam nadzieję, że o aktorach grających w filmie będzie jeszcze głośno. Podobały mi się w filmie prezentowane na bardzo wysokim poziomie artystycznym wartości. Mam nadzieję, że będziemy mogli mówić od tego momentu o dobrych polskich filmach, które pokazują polską wiarę, tradycję i kulturę taką, jaka ona jest – wskazał Bartosz Kownacki i dodał, że do tej pory, nawet jeśli mieliśmy jakieś ambitniejsze filmy o Polsce, to niestety, ale Polskę szkalowały. Ten film pokazuje, że możemy robić dobre, ambitne kino, które będzie sławiło Polskę, Polaków, naszą kulturę i tradycję.

„Zerwany kłos” zrobił na mnie wrażenie z wielu powodów – wskazał minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

Dla mnie miarą tego filmu jest to, że nie pozwalał być obojętnym na to, co dzieje się w różnych jego etapach. Odtwarzane role aktorów budziły prawdziwe emocje. Patrzyło się na to, jak na spektakl, który się dzieje naprawdę. To była relacja, którą się przeżywa, jest się w środku tych wydarzeń – powiedział Zbigniew Ziobro i dodał, że wartości przedstawiane w tym filmie – rodzina i miłość – są dla obecnej kultury wręcz wartościami z zupełnie innego świata, dlatego tak bardzo trzeba je dziś pielęgnować.

Słów pochwał pod adresem produkcji nie szczędził również minister środowiska prof. Jan Szyszko.

Muszę powiedzieć, że bardzo mocno się rozczuliłem na tym filmie. Jestem mało odporny na tego typu filmy, wolę bardziej „twarde”. Chciałem pogratulować przepięknego filmu. Daje on dużo do myślenia. Dobrze się stało, że pokazana była na nim błogosławiona Karolina. Trzeba pokazywać polskich świętych i błogosławionych całemu światu. Ten film będzie na pewno temu służył – zaznaczył minister Szyszko.

RIRM

drukuj