Ziemia Święta: orędzie bożonarodzeniowe patriarchy

Narodziny Jezusa są obietnicą miłosierdzia, miłości i pokoju dla wszystkich cierpiących – pisze w orędziu na Boże Narodzenie łaciński patriarcha Jerozolimy. Ks. abp Foat Tfal przestawił swe przesłanie w nowo powstałym Chrześcijańskim Centrum Medialnym w Jerozolimie.  

Przedstawiając dziennikarzom swe tegoroczne przesłanie ks. abp Foat Tfal podziękował im za pracę podczas pielgrzymki Ojca Świętego Franciszka w maju br. Wyraził też wdzięczność za zaangażowanie w informowaniu opinii publicznej o smutnych wydarzeniach, do jakich dochodziło w Jerozolimie w ostatnich miesiącach. Ks. abp Foat Tfal wskazuje, że obowiązkiem przywódców politycznych Izraela i Palestyny jest poszukiwanie właściwego rozwiązania długoletniego konfliktu.

W orędziu na Boże Narodzenie ks. abp Foat Tfal składa wszystkim wiernym w Ziemi Świętej, pielgrzymom i przyjaciołom na całym świecie życzenia. Życzy – aby żyjąc nadzieją, którą niesie Dzieciątko Jezus, doświadczyli wesołych świąt i szczęśliwego, spokojnego Nowego Roku.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl