fot. PAP/Dominik Kulaszewicz

ZHR: dzieci z obozu w Suszku zostaną przetransportowane do Łodzi

Dzieci z obozu harcerskiego w Suszku są ewakuowane do Nowej Cerkwi, a następnie zostaną przetransportowani do Łodzi – poinformował rzecznik Okręgu Pomorskiego ZHR Krzysztof Goliszewski. W wyniku nawałnicy, jaka przeszła nad obozem, zginęły dwie osoby, a 20 jest rannych. Do szpitali trafiło kilkanaście osób.

Na obozie w Suszku przebywali harcerze z łódzkich okręgów ZHR – 140 dzieci i 30 opiekunów. Był to 3-tygodniowy obóz. Turnus miał się zakończyć 16 sierpnia – powiedział w rozmowie z Redakcją Informacyjną Radia Maryja Krzysztof Goliszewski.

– W wyniku nawałnicy w miejscowości Suszek zginęły dwie osoby. Aktualnie wszyscy uczestnicy są transportowani w bezpieczne miejsce, do szkoły w Nowej Cerkwi. Obóz zostaje rozwiązany. Wszyscy uczestnicy zostaną przetransportowani prawdopodobnie jeszcze w dniu dzisiejszym do Łodzi – poinformował rzecznik Okręgu Pomorskiego ZHR.

W związku z tragicznymi wydarzeniami na obozie harcerskim w Suszku wojewoda łódzki powołał sztab kryzysowy. Uruchomiono też specjalną infolinię, pod którą można uzyskać informacje. Numer telefonu to 42 664 10 53.

W sumie w całym kraju z powodu nawałnic zginęły cztery osoby – wszystkie na Pomorzu. Rannych zostało 28 osób. Bez prądu jest ok. 500 tys. odbiorców, najwięcej w woj. kujawsko-pomorskim.

Na godz. 12 zaplanowano wideokonferencję szefa MSWiA Mariusza Błaszczaka oraz komendanta głównego PSP Leszka Suskiego, w czasie której minister odbierze meldunki od komendantów wojewódzkich PSP z województw, które najbardziej ucierpiały w czasie nawałnic.

RIRM

drukuj