Zbiórka pieniędzy dla poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Nepalu

W przyszłą niedzielę (10 maja) w kościołach katolickich w Polsce odbędzie się zbiórka pieniędzy na rzecz poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Nepalu. Zgromadzone w ten sposób środki przekaże Nepalczykom Caritas Polska.

O modlitwę i wsparcie dla mieszkańców tego kraju zaapelował przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski ks. abp Stanisław Gądecki w liście do biskupów diecezjalnych.

„Kościół Katolicki w Polsce pragnie okazać konkretny znak solidarności z ofiarami żywiołu. Potrzebna jest zarówno modlitwa, jak też wsparcie osób poszkodowanych, w tym szczególnie pomoc dla wszystkich cierpiących w szpitalach pozbawionych podstawowych środków medycznych” – napisał ks. abp Stanisław Gądecki.

„Caritas Polska, z odpowiedzią serca na tragedię narodu w Nepalu i sąsiednich krajach, podejmuje decyzję, by natychmiast okazać im stosowną pomoc” – poinformował o. Hubert Matusiewicz, wiceprzewodniczący Caritas Polska.

– Przekazujemy na ten cel 30 tys. euro w pierwszej transzy. Środki te trafią do Caritas w Nepalu – do organizacji, która już tam jest, ma dokładne rozeznanie w sytuacji i reaguje od pierwszych chwil po tragedii. Wiemy, że w tej chwili są potrzebne środki podstawowe, artykuły pierwszej potrzeby. Jest to etap pomocy interwencyjnej – powiedział o. Hubert Matusiewicz.

Środki można przekazywać również na konto Caritas Polska z dopiskiem „Nepal” lub wysyłając SMS o treści „POMAGAM” na numer 72052.

Inicjatywa jest odpowiedzią na apel Ojca Świętego Franciszka, który przed kilkoma dniami apelował o braterską solidarność z ofiarami trzęsienia ziemi.

 

RIRM

drukuj