Nepal: Autobus zsunął się z górskiej drogi. Co najmniej 33 osoby nie żyją

Przepełniony autobus zsunął się w poniedziałek z górskiej drogi w Nepalu, w wyniku czego zginęły co najmniej 33 osoby, a rannych zostało 28 ludzi. Pasażerowie wracali do rodzinnych wiosek po otrzymaniu pierwszych rekompensat za zeszłoroczne trzęsienie ziemi.

Autobus jechał do wioski Kartike Deurali, która znajduje się na jednym z najbardziej dotkniętych kataklizmem obszarów w Nepalu. Agencja Associated Press tłumaczy, że droga, którą poruszał się pojazd była bardzo wąska, a nawierzchnia śliska ze względu na obficie padające deszcze.

„Silnik zgasł podczas podjazdu na wzgórze, a kiedy kierowca próbował go ponownie uruchomić, pojazd zaczął ześlizgiwać się z drogi” – powiedziała AP jedna z pasażerek, która przeżyła wypadek. Powiedziała, że samochodem jechało ok. 85 osób, z czego część podróżowała na dachu. Pojazd był też załadowany workami z ryżem oraz innymi produktami wiezionymi do wiosek.

Do wypadku doszło ok. 50 km na wschód od stolicy kraju – Katmandu. Według władz autobus spadł ok. 150 metrów. Na miejsce wysłano wojsko i policje, które próbują odnaleźć zwłoki kolejnych ofiar.

W Nepalu dochodzi do licznych wypadków drogowych, szczególnie w okresie monsunowym, który zaczyna się w czerwcu a kończy we wrześniu.

W wyniku ubiegłorocznego trzęsienia ziemi w Nepalu zginęło prawie 9 tys. osób.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl