fot. PAP/Andrzej Grygiel

Zatwierdzono sieć szpitali zakaźnych

Sieć szpitali zakaźnych została zatwierdzona. To oznacza uruchomienie dodatkowego sprzętu ochrony osobistej dla medyków i lekarzy. Minister zdrowia Łukasz Szumowski zapowiedział, że do każdego z tych szpitali trafi sprzęt ochronny. Szpitale zakaźne będą dedykowane opiece wyłącznie nad osobami dotkniętymi koronawirusem.  

Niezależnie od liczby przebywających w placówkach zakaźnych pacjentów, do każdego ze szpitali trafi tysiąc sztuk kombinezonów, tysiąc sztuk maseczek oraz odpowiednia liczba gogli, które można sterylizować.

– Mamy w tej chwili sieć szpitali zakaźnych. Jak ona działa? W każdym województwie jest co najmniej jeden taki szpital. Wojewodowie wydali decyzję czy polecenia zgodnie ze specustawą o przekształceniu danego szpitala w szpital zakaźny jednoimienny. Dzisiaj zostanie dostarczony sprzęt ochrony osobistej do każdej z tych placówek, niezależnie od tego, że na razie jest w nich niewielu pacjentów. Każdy szpital dostanie tysiąc sztuk kombinezonów oraz maseczek i odpowiednią liczbę shieldów lub gogli, które można sterylizować i używać wielokrotnie – zapewnił minister zdrowia Łukasz Szumowski.

W poniedziałek zostanie uruchomiony tzw. dodatek za gotowość, który będzie – w zależności od liczby łóżek oraz liczby łóżek respiratorowych – przeliczany na każdy szpital.

Minister zapowiedział, że zwiększona zostaje przepustowość badań wykrywających wirusa do ok. 3 tys. na dobę. Rząd niezmiennie apeluje, aby w tych dniach pozostać w domach. Tylko w ten sposób będzie można zapanować nad epidemią.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl