fot. PAP/Mateusz Marek

Rzecznik MŚP wystosował list do premiera M. Morawieckiego ws. zamykania kolejnych branż

Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców Adam Abramowicz krytycznie ocenia pomysł zamknięcia lub ograniczania kolejnych branż. Wystosował w tej sprawie list do premiera Mateusza Morawieckiego.

W związku z rosnącą liczbą zakażeń zostaje zawieszona działalność m.in. branż fitness, siłowni oraz basenów. Dotyczy to zarówno strefy żółtej, jak i czerwonej.

Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców zaapelował, by rząd ponownie przeanalizował tę decyzje, w tym straty, jakie poniosą właściciele tych branż. Wskazuje również, że w przepisach zabrakło m.in. informacji o rekompensatach.

Adam Abramowicz zaznaczył, że przy obecnych zapisach bez wsparcia ze strony państwa wielu przedsiębiorców będzie musiało definitywnie zakończyć działalność.

– Jeżeli dobro wspólne wymaga zamknięcia tych firm, to premier powinien wystąpić jak najszybciej z propozycją odszkodowań. Ludzie, którzy mają wynajęte powierzchnie, zatrudnionych pracowników czy inne koszty, jak kredyty, są w tej chwili zrozpaczeni. Nie usłyszeli żadnej zapowiedzi odszkodowań za czas zamknięcia, nie mówiąc o tym, że nie usłyszeli także, do kiedy będą zamknięcia. Rząd powinien szybko zareagować, bo frustracja społeczna wśród przedsiębiorców jest wielka – powiedział Adam Abramowicz.

Dziś przed Sejmem odbywa się protest przedstawicieli branży fitness. Oczekują oni od rządu wycofania nowych ograniczeń.

Chęć spotkania się z tymi przedsiębiorcami zapowiedział wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin. Rozmowy mają się odbyć w poniedziałek.

RIRM

drukuj