Zatrzymany na gorącym uczynku

Dzięki skutecznym działaniom funkcjonariuszy CBA doszło do zatrzymania mężczyzny podejrzanego o przyjęcie korzyści majątkowej.

Pracownik bytomskiego oddziału Spółki Restrukturyzacji Kopalń zatrzymany przez funkcjonariuszy katowickiej Delegatury CBA. Mężczyznę ujęto w czwartek popołudniu w pobliżu Stadionu Polonii Bytom, w chwilę po przyjęciu przez niego 30 tys. zł w gotówce. Łapówka stanowiła ,,wynagrodzenie” w zamian za udzielanie zleceń i dokonywanie odbioru prac budowlanych. Z ustaleń śledczych CBA wynika, że był to dopiero początek planowanej dalszej ,,współpracy”.

Zatrzymany  usłyszał zarzuty korupcyjne w Śląskim Wydziale Zamiejscowym Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji w Katowicach. Decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Śledztwo jest rozwojowe.

Apelujemy do wszystkich osób, które mogą być uwikłane w korupcyjny proceder i którzy wręczyli korzyść majątkową – istnieje możliwości skorzystania z tzw. klauzuli niekaralności wynikającej z art. 229 par. 6 kk. Należy powiadomić o tym fakcie, zanim organ o nim się dowiedział i ujawnić wszystkie istotne okoliczności przestępstwa.

Wydział Komunikacji Społecznej CBA

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl