fot. flickr.com

Zatrzymano fałszywego policjanta w Warszawie. Chciał oszukać 91-latka na 25 tys. zł

Stołeczni policjanci zatrzymali 34-letniego mężczyznę podejrzanego o oszustwa metodą „na policjanta”. Mężczyzna wpadł w momencie, kiedy przyszedł odebrać pieniądze od pokrzywdzonego – powiedział dziś podkom. Piotr Świstak z biura prasowego Komendy Stołecznej Policji.

Jak poinformował podkom. Piotr Świstak, w połowie lutego do 91-letniego mieszkańca Warszawy zatelefonował mężczyzna podający się za policjanta.

„Przekonywał go, że rozpracowuje zorganizowaną grupę przestępczą i prosił, aby mu w tym pomóc. Ta pomoc miała polegać na przekazaniu gotówki. Jak wyjaśniał swojemu rozmówcy, dzięki temu policjanci będą mogli zatrzymać prawdziwych przestępców oszukujących starsze osoby” – tłumaczył policjant.

Wskazał, że poszkodowany uwierzył 34-latkowi i postanowił mu przekazać 25 tys. złotych. 34-letni mężczyzna nie wiedział jednak, że od jakiegoś czasu był obserwowany przez policjantów.

„Gdy funkcjonariusze pozyskali informację, że starszy mężczyzna padł ofiarą oszusta, wkroczyli do akcji. 34-latek wpadł w momencie, kiedy przyszedł po pieniądze” – dodał podkomisarz.

„Policjanci nadal pracowali nad tą sprawą i gromadzili materiał dowodowy. Śledczy udowodnili 34-latkowi inne oszustwa, do których doszło na terenie Warszawy. Wówczas pokrzywdzeni utracili swoje oszczędności. Od jednego z pokrzywdzonych wyłudził ponad 78 tysięcy złotych” – podkreślił.

Zatrzymanemu 34-latkowi przedstawiono w prokuraturze trzy zarzuty oszustwa. Decyzją sądu podejrzany został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

Mężczyźnie może grozić do 5 lat więzienia.

PAP

drukuj