Zaremba: Andrzej Duda to dobry kandydat na prezydenta

Młody, dynamiczny człowiek z dużym doświadczeniem, o niezachwianym kręgosłupie moralnym – tak o Andrzeju Dudzie mówi politolog Krzysztof Zaremba.

Eurodeputowany Andrzej Duda jest kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Polski. Jego kandydaturę zgłosił prezes PiS.

Jarosław Kaczyński podkreślił, że Polsce potrzebny jest nowy pierwszy obywatel Rzeczypospolitej; człowiek, który będzie miał odwagę i determinację marszałka Józefa Piłsudskiego, tę którą przejął śp. Prezydent Lech Kaczyński.

Politolog Krzysztof Zaremba podkreśla, że Andrzej Duda zdecydowanie wpisuje się w ten model.

Ja to nazywam „sznytem II Rzeczpospolitej”. To jest ten szereg ludzi i charakterów, którzy pasowali właśnie do tego etosu Józefa Piłsudskiego i „Pierwszej Kadrowej”. Tych, którzy tworzyli państwo, którzy później go bronili, którzy rozbudowywali je i to na różnych polach – nie tylko organizacyjnym, politycznym, ale także gospodarczym. Andrzej Duda w ten etos się wpisuje – stwierdza Krzysztof Zaremba.

Andrzej Duda ma 42 lata. Jest doktorem nauk prawnych. Pełnił funkcję wiceministra sprawiedliwości w rządzie PiS. Pracował też w Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Obecnie jest deputowanym do Parlamentu Europejskiego. Wybory prezydenckie w Polsce odbędą się w przyszłym roku.

 

 

RIRM/TV TrwamNews

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl