fot. youtube.com

„Zamknij zanim zaśniesz” – apel straży pożarnej do wyjeżdzających na ferie zimowe  

Ferie zimowe to czas wypoczynku dla całych rodzin. Zanim jednak opuścimy swoje domy, pamiętajmy, aby pozamykać za sobą wszystkie drzwi – to apel straży pożarnej.

„Zamknij zanim zaśniesz” – tak brzmi apel strażaków do społeczeństwa. To nie kosztuje nic, a może uratować życie nam i naszym bliskim. W taki sposób strażacy apelują do wszystkich tych, którzy już wkrótce wyjadą z domów. Zamknięcie drzwi do sypialni pozwala o co najmniej kilkanaście minut wydłużyć czas, zanim pożar się rozprzestrzeni.

– Pozamykajmy wszystkie drzwi w pomieszczeniach po to, że gdyby powstał ogień w którymś z tych pomieszczeń, mamy szansę, aby on się w tym pomieszczeniu zatrzymał. Dajemy szanse na to, aby nasi sąsiedzi czy osoby, które przechodzą w okolicach naszych domów, zauważyły, że coś się dzieje niepokojącego i będzie można szybciej zaalarmować straż pożarną, póki ten ogień się jeszcze nie rozwinie i nie będzie powodował zagrożenia dla sąsiadów czy dla nas samych – podkreślił brygadier Sławomir Brant.

Ta prosta zasada może uratować nam życie. Strażacy zachęcają również, aby każdy zakupił do swojego domu czujki dymu i gaśnice. Ten niewielki wydatek może również ocalić życie i cały dobytek.

 

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl