fot. Andrzej Kulesza/Nasz Dziennik

RCB: straż interweniowała 1189 razy w zw. z burzami; na Podkarpaciu podtopione domy

Do godz. 16.00 w poniedziałek, ze względu na burze, strażacy interweniowali w całym kraju 1189 razy; aktualnie bez prądu pozostaje ponad 1500 odbiorców – poinformował wiceszef Rządowego Centrum Bezpieczeństwa Grzegorz Świszcz.

Jak dodał, najwięcej interwencji było w województwie podkarpackim (322) i łódzkim (170). Awarie energetyczne występują w woj. śląskim – tam 817 odbiorców jest bez prądu i podlaskim – 726 awarii.

Wiceszef RCB poinformował także, że w związku z pogodą na terenie woj. podkarpackiego podtopionych zostało 55 budynków mieszkalnych.

Obecnie na terenie Polski występuje ostrzeżenie przed burzami pierwszego i drugiego stopnia. W poniedziałek po południu ostrzeżenia drugiego stopnia przed silnymi burzami i deszczami IMGW wydało dla siedmiu województw: małopolskiego, podkarpackiego, lubelskiego, mazowieckiego, świętokrzyskiego, podlaskiego oraz warmińsko-mazurskiego. Ostrzeżenie pierwszego stopnia przed silnym deszczem z burzami obowiązuje natomiast w woj. łódzkim, śląskim, kujawsko-pomorskim, pomorskim oraz części woj. wielkopolskiego.

PAP

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl