Zamachy w Jemenie

Przynajmniej 142 osoby zginęły w zamachach samobójczych na dwa meczety w stolicy Jemenu – Sanie. Rannych zostało ponad 250 osób. Nikt nie przyznał się do ataku.

Meczety zostały zaatakowane w czasie trwania południowych modlitw. Trzech zamachowców samobójców wysadziło się w dwóch świątyniach w centrum miasta w których zwyczajowo modlą się szyici. Ponad 250 rannych trafiło  do lokalnych szpitali.

Służby medyczne apelują do mieszkańców Sany o oddawanie krwi. Sunnici, którzy padli ofiara zamachu w Sanie należą w głównej mierze do ugrupowania Huti, które kontroluje stolicę Jemenu oraz duże obszary na północy kraju.

Organizacja jest sprzymierzona z poprzednim prezydentem Alim Abd Allahem Salahem. Walczy z nią urzędujący prezydent Abd ar – Raba Mansura al. – Hadi. Wczoraj jego pałac na południu kraju został ostrzelany przez niezidentyfikowany samolot. Stało się to po tym jak siły lojalne wobec urzędującego prezydenta zajęły obóz jednego ze zbuntowanych generałów. Konflikt o władze całkowicie destabilizuje sytuacje w liczącym 25 milionów mieszkańców Jemenie.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl