Zakończenie XIV Rajdu Katyńskiego

Przed warszawskim pomnikiem Katyńskim zakończył się dziś XIV Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński. Wzięło w nim udział 80 motocyklistów z Polski i z zagranicy.

Tegoroczna trasa obejmowała zarówno Kresy dawnej Rzeczypospolitej, jak i miejsca znajdujące się na zachodzie i południu Europy, aż do Turcji.

Uczestnicy Motocyklowego Rajdu Katyńskiego w Warszawie uroczyście zakończyli tą wyjątkową wyprawę. Łącznie pokonali 8,5 tys. km. Trasa rajdu przebiegała przez Białoruś, Rosję, Ukrainę, Rumunię, Bułgarię, Turcję, Serbię, Węgry i Słowacje.

Motocykliści podążali także dawnymi Kresami Rzeczypospolitej – stąd na trasie znalazło się, m.in. Wilno, Lwów, Żytomierz, Bar, Kamieniec Podolski, Chocim – miejsca bardzo mocno związane z historią Polski. Odwiedzili tam naszych Rodaków, groby żołnierskie oraz polskie szkoły.

Celem Międzynarodowych Motocyklowych Rajdów Katyńskich jest docieranie do miejsc wpisanych na karty polskiej historii, aby wskrzeszać pamięć o polskich bohaterach, o tych, którzy walczyli za Polskę.

Rajd wystartował 23 sierpnia z placu Piłsudskiego w Warszawie. Wzięło w nim udział 80 motocyklistów z Polski i z zagranicy. Organizatorem jest Stowarzyszenie Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński.

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj