Dżihadyści opublikowali kolejne nagranie z egzekucji

Dżihadyści z Państwa Islamskiego opublikowali kolejne nagranie z egzekucji. Tym razem zamordowali brytyjskiego zakładnika Davida Hainesa. Morderstwo potępili: premier Wielkiej Brytanii David Cameron oraz prezydent USA Barack Obama.

Dżihadyści z Państwa Islamskiego – publikują kolejne dramatyczne nagrania wideo z egzekucji. Ma być to przestrogą dla całego zachodu. Wczoraj udostępnili film z kolejnej egzekucji. Islamiści zamordowali brytyjskiego zakładnika 44-letniego Davida Hainesa. Zanim zginął przemówił do premiera Davida Camerona.

– Dobrowolnie wszedł pan do koalicji z USA przeciwko Państwu Islamskiemu, dokładnie tak jak wcześniej uczynił pana poprzednik, Tony Blair, zgodnie z trendem panującym wśród szefów brytyjskiego rządu, którzy nie mają odwagi, by powiedzieć Amerykanom „nie” – mówił David Haines.

Nie wiadomo jednak, czy Brytyjczyk powiedział to dobrowolnie, czy został do tego zmuszony. Tymczasem brytyjskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych potwierdziło istnienie nagrania, ale poinformowało także, że sprawdza jego autentyczność. Natomiast David Cameron zapewnił, że Wielka Brytania uczyni wszystko, aby dopaść i ukarać morderców Hainesa.

– David Haines to brytyjski bohater. Fakt, że był on pracownikiem, który niósł pomoc humanitarną – za to został zatrzymany, a później w tak brutalny sposób zamordowany, z rąk islamskich dzihadystów, świadczy tylko o tej organizacji. Oni zabijają i mordują tysiące ludzi, muzułmanów, chrześcijan w Iraku i Syrii. Ich brutalność jest wychwalana, twierdząc że robią to w imię islamu. To jest nonsens, islam jest religią pokoju, oni nie są muzułmanami oni są potworami – mówił David Cameron.

David Haines został uprowadzony w 2013 roku w pobliżu obozu dla uchodźców w syryjskiej miejscowości Atmeh. Brytyjczyk koordynował pomoc humanitarną. Według stacji BBC, londyński akcent zamaskowanego zabójcy Hainesa wskazuje, że może to być ten sam mężczyzna, który był na poprzednich nagraniach z egzekucji dwóch amerykańskich zakładników. Wcześniej dżihadyści z Państwa Islamskiego zamordowali amerykańskich dziennikarzy – Jamesa Foleya i Stevena Sotloffa. Obu uprowadzili w Syrii.

TV Trwam News/RIRM

 

drukuj