fot. pixabay.com

Zachodniopomorskie: Seniorka okradziona metodą „na pracownika spółdzielni”

Dwóch mężczyzn, podając się za pracowników spółdzielni, weszło do mieszkania 77-latki z Sianowa pod pretekstem sprawdzenia wodomierzy. Ukradli seniorce 10 tys. zł oszczędności – poinformowała w środę oficer prasowa koszalińskiej policji kom. Monika Kosiec.

Jak podała kom. Monika Kosiec do zdarzenia doszło we wtorek. Z relacji pokrzywdzonej, mieszkanki Sianowa (Zachodniopomorskie) wynikało, że do jej mieszkania przyszli dwaj mężczyźni w wieku około 40-45 lat. Podali się za pracowników spółdzielni, których celem wizyty jest sprawdzenie wodomierzy. Jeden z nich miał poinformować kobietę, że za tę usługę musi ona zapłacić 100 zł.

„Seniorka wyciągając pieniądze z szafki, wskazała oszustom, gdzie trzyma oszczędności. Złodzieje, wykorzystując chwilową nieuwagę 77-latki, ukradli jej oszczędności w kwocie 10 tys. zł” – poinformowała kom. Monika Kosiec.

Koszalińska policja przyjęła od pokrzywdzonej zgłoszenie o popełnieniu przestępstwa. Apeluje jednocześnie do seniorów o ostrożność.

„Przypominamy, by nie wpuszczać obcych do mieszkania szczególnie w sytuacji, gdy inni domownicy są nieobecni. Należy pamiętać, by poprosić osoby podające się za pracowników instytucji o okazanie identyfikatora czy legitymacji z imieniem, nazwiskiem, zdjęciem, pieczątką i logiem firmy. W przypadku wątpliwości zaleca się kontakt z policją pod nr telefonu 112” – zaznaczyła kom. Monika Kosiec.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl