fot. PAP/Leszek Szymański

Z. Ziobro: Niezależnie od decyzji, jaką podejmie Donald Tusk, mam nadzieję, że wyborcy nie dadzą się nabrać

Podczas dzisiejszej rozmowy w telewizji „wPolsce.pl” minister sprawiedliwości i prokurator generalny, Zbigniew Ziobro, odniósł się do ewentualnego powrotu do polskiej polityki Donalda Tuska i obecnej sytuacji w Platformie Obywatelskiej.

Mnie interesuje Polska i mam nadzieję, że niezależnie od tego jaką decyzję podejmie Donald Tusk to wyborcy nie dadzą się nabrać i będziemy mogli jako rząd Dobrej Zmiany kontynuować te działania, które będą budować siłę Polski” – powiedział podczas dzisiejszej rozmowy w telewizji „wPolsce.pl” minister sprawiedliwości i prokurator generalny, Zbigniew Ziobro.

Odniósł się w tej wypowiedzi do wywiadu, jakiego udzielił Donald Tusk jednej z telewizji mówiąc o swoim ewentualnym powrocie do polskiej polityki. [czytaj więcej]

Minister Zbigniew Ziobro zaznaczył, że Platforma znajduje się w dramatycznym dla siebie momencie. Wyliczył też wady, które – jak nadmienił – widzą jej wyborcy.

„To bylejakość, brak pomysłu na kierowanie państwem i wewnętrzne spory. Skompromitowali się głosowaniem nad funduszami europejskimi. To pokazuje skrajną nieodpowiedzialność i głupotę kierownictwa” – podsumował Zbigniew Ziobro.

Nadmienił, że teraz najważniejsze jest to, żeby Polska była silna zarówno militarnie, jak i gospodarczo.

W trudnych realiach dzisiejszego świata Polska musi być silna, bo <<jeśli umiesz liczyć, to licz tylko na siebie>>” – mówił Zbigniew Ziobro.

PAP

drukuj