fot. https://twitter.com/MRPiT_GOV_PL

Z okazji Tygodnia Przedsiębiorcy zorganizowano debatę nt. aspektów prawnych działalności małych i średnich przedsiębiorstw

Do piątku trwa [Tydzień Przedsiębiorcy] organizowany w ramach resortu rozwoju. Z tej okazji zorganizowano debatę poświęconą aspektom prawnym działalności małych i średnich przedsiębiorstw. Do debaty zaproszono przedstawicieli ministerstwa, przedsiębiorców oraz ekspertów.

Z badań OECD wynika, że im mniejsza firma, tym kwestie regulacyjne stanowią większe wyzwanie, ponieważ mali przedsiębiorcy nie organizują działów prawnych i księgowych, i sami zajmują się kwestiami formalnymu.

Jak wskazał podczas debaty wiceminister rozwoju, pracy i technologii, Marek Niedużak, celem resortu jest likwidowanie barier, w tym obowiązków urzędowych tak, aby przedsiębiorcy mogli skupić się na prowadzeniu biznesu.

Marek Niedużak podkreślił, że koniec pandemii to dobry czas, aby wrócić do pracy nad kolejnymi rozwiązaniami wspierającymi małe oraz średnie przedsiębiorstwa. Jako dotychczasowe sukcesy wiceminister wymienił m.in. Konstytucję Biznesu, mały ZUS oraz reformę CEIDG. [czytaj więcej] 

– Wszystkie rozwiązania wiążą się przede wszystkim z tym, by w ramach formalno-prawnych, w których działają przedsiębiorcy, starać się ułatwiać działalność, zdejmować niepotrzebne obciążenia i pozwalać więcej siły i czasu skupiać na działalności, na biznesie, który firmy rozwijają, a mniej czasu spędzać nad kwestiami prawnymi. W tym duchu chcielibyśmy kontynuować nasze działania. Natomiast podstawą dla wszystkich projektów był w pierwszej mierze dialog ze stroną społeczną – zaznaczył wiceminister rozwoju, pracy i technologii.   

https://twitter.com/MRPiT_GOV_PL/status/1407669671428505606

Podczas debaty wskazano na najpilniejsze potrzeby – wśród nich cyfryzacja kolejnych procedur urzędniczych.

https://twitter.com/MRPiT_GOV_PL/status/1407677142348054530

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj