XXVII Ogólnopolski Festiwal Muzyki Myśliwskiej

W piątek (9 czerwca) rozpocznie się XXVII Ogólnopolski Festiwal Muzyki Myśliwskiej i potrwa do soboty (10 czerwca). W tych dniach Radzymin stanie się polską stolicą muzyki myśliwskiej i wypełni się dźwiękiem rogów. Patronat medialny nad wydarzeniem objęło Radio Maryja i TV Trwam.

Festiwal organizowany jest w dniach 9-10 czerwca 2023 roku w Radzyminie i Warszawie. Przesłuchania konkursowe odbędą się w kategorii solistów – klasy D, C, B, A i kategorii zespołów – klasy D, C, B, A, G oraz klasach muzyki myśliwskiej – MB, Mes, MD, MSH. Utworem obowiązkowym w klasie MB będzie „Hejnał Polskiego Związku Łowieckiego”.

– Festiwal adresowany jest do grona miłośników oryginalnej dziedziny muzycznej, której tradycje sięgają tysiąca lat wstecz, gdy na dworach europejskich organizowano wyprawy myśliwskie, kończące się okazałymi przyjęciami – czytamy na stronie organizatora.

Festiwal ma szczególne znaczenie nie tylko dla kultury łowieckiej, ale także jest ważnym wydarzeniem artystycznym. Ma on również charakter edukacyjny, ponieważ ideą festiwalu jest pielęgnowanie dawnych tradycji, podnoszenie poziomu sygnalistyki łowieckiej, doskonalenie gry na instrumentach muzycznych oraz propagowanie muzyki myśliwskiej w społeczeństwie.

Pełne informacje o festiwalu wraz z obowiązującymi regulaminami i nutami znajdują się na stronie http://muzyka.mysliwska.pl.

Pierwsza edycja festiwalu odbyła się w 1983 roku. Na początku był to konkurs 13 wykonawców sygnalistów myśliwskich. Bardzo szybko stał się międzynarodowy zdobywając szersze grono sympatyków. Do 1995 roku był to jedyny tego rodzaju konkurs w Polsce. Tymczasem Ogólnopolski Konkurs Sygnalistów Myśliwskich „O Róg Wojskiego” zorganizowany został pierwszy raz w 1996 roku w Tucholi.

radiomaryja.pl/muzyka.myśliwska.pl

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl