XV Międzynarodowy Kiermasz Dobroczynny

W Warszawie odbędzie się dziś XV Międzynarodowy Kiermasz Dobroczynny organizowany przez Stowarzyszenie Małżonków Szefów Misji Dyplomatycznych SHOM. Celem wydarzenia jest zbiórka pieniędzy na cele charytatywne.

W XV Międzynarodowym Kiermaszu Dobroczynnym weźmie udział kilkadziesiąt ambasad, które na swoich stoiskach będą sprzedawać oryginalne produkty pochodzące z całego niemal świata. Na kiermaszu będzie można kupić m.in. żywność regionalną, słodycze, wędliny, a także kosmetyki, ręcznie robioną biżuterię, ozdoby świąteczne i ubrania.

Tegoroczne wydarzenie, podobnie jak w latach ubiegłych, honorowym patronatem objęła Pierwsza Dama RP. Agata Kornhauser-Duda w specjalnym nagraniu zachęcała do wzięcia udziału w akcji. Wskazała, że dochód ze sprzedaży produktów w całości przeznaczony będzie na rzecz polskich organizacji charytatywnych.

– Zachęcam do udziału w tegorocznym dobroczynnym spotkaniu ludzi dobrej woli, którzy w okresie przedświątecznym solidaryzują się z osobami cierpiącymi i borykającymi się z życiowymi problemami. Pamiętajmy o tych, którzy oczekują na nasz gest wsparcia i pomocną dłoń. Nadchodzący czas jest wyjątkowo sprzyjającą chwilą, by otworzyć serca i okazać wrażliwość na potrzeby bliźnich – powiedziała Agata Kornhauser-Duda.

Podczas zeszłorocznego kiermaszu zebrane środki pieniężne otrzymało kilkadziesiąt polskich organizacji charytatywnych wspierających dzieci, seniorów, chorych i osoby niepełnosprawne.

RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl